Лисичанский

пивоваренный завод

Get Adobe Flash player

2 серпня Міжнародний день пива!

У рамках свята, в цей день, Лисичанський пивоварений завод проводить безкоштовну дегустацію пива у фірмовому магазині за адресою: вул. Генерала Потапенка, 500. (в продовж графіку роботи фірмового магазину)

bshutterstock 401732638 2

  

Міжнародний день пива (International Beer Day) — щорічне неофіційне свято, що проходить в першу п'ятницю серпня. Засновником його був власник бару Джесс Авшаломов (Jesse Avshalomov), що вибрав початок серпня у зв'язку з літньою погодою і віддаленістю від інших пивних свят.

Перший день пива відбувся у 2007 році у місті Санта-Круз (Каліфорнія), США. До 2011 року він перетворився з містечкового фестивалю на міжнародне свято, що відзначалось у 138 містах 23 країн світу, на 2012 рік свято відзначалося вже у 207 містах 50 країн на 5 континентах.

 

Свято має на меті 3 речі:

1. Збиратися з друзями і насолоджуватися смаком пива.

2. Вітати тих, хто відповідальний за виготовлення і подачу пива.

3. Об'єднувати світ під прапором пива, святкуючи пивом усіх націй в один день.

У день свята його учасники пригощають один одного пивом, а також, у зв'язку із «міжнародністю» дня, пригощаються пивом, звареним за рецептами інших культур. Крім того, невід'ємною частиною цього фестивалю є дегустація нових або рідкісних сортів пива.

Як відзначають Міжнародний день пива.

Найбільш популярний Міжнародний день пива в США та Європі. Там його відзначають з особливим масштабом – влаштовують фестивалі, на яких проводять “пивні” ігри та конкурси. Місцеві пивовари представляють до свята свої, унікальні види напою. У пабах гостей пригощають пивом, проводять дегустації рідкісних або зовсім нових сортів. Зазвичай, в цей день пивні заклади працюють, починаючи з самого ранку і закінчуючи пізно вночі, аби кожен поціновувач хмільного міг порадувати себе улюбленим напоєм.

Існує навіть своя, традиційна гра для свята – пиво-понг. Грати в неї потрібно так: Гравці діляться на дві команди і по черзі кидають м’ячик для пінг-понгу через стіл, намагаючись потрапити їм в кухоль з пивом, який стоїть на іншому кінці столу. У разі попадання в кружку суперника – її вміст необхідно випити. Перемагає та команда, яка перша усуне всі пивні кухлі свого суперника.

Цікаві факти про пиво.

  • Саме зараз приблизно 0,7% всього населення планети перебуває в стані алкогольного сп’яніння від пива.
  • Пиво – один з найстаріших алкогольних напоїв у світі. Приблизний час його винаходу – початок епохи неоліту – 9500 рік до нашої ери.
  • Найбільше пива п’ють в Чехії, на одного жителя країни, там доводиться 156 літрів на рік. Друге місце займає Ірландія – 131 літр на людину в рік. Третє – Німеччина з 115 літрами.
  • Дослідження, опубліковані в American Journal of Epidemiology показали – пляшка пива в день знижує ризик утворення каменів у нирках на 40%
  • Існує близько 400 різних видів пива. Крім традиційних – лагера, пілснера, стаута та елів, існує пиво зі смаками піци, банана, кавуна, шоколадного пончика і кави.
  • Пиву присвячено безліч пісень, наприклад, всім відомі – Дискотека Авария – Пей пиво !, Дюна – Губит людей не пиво, Сектор Газа – Пиво, Троль гнет ель – хорошо быть пивоваром, ZZ-Top – Beer drinkers hell raisers, Tom Waits – Warm Beer Cold Women.